Ημερολόγιο Εκδηλώσεων
  Προηγούμενες Εκδηλώσεις

Συνάντηση του Πρύτανη με δημοσιογράφους τις Μυτιλήνης

Μυτιλήνη, 29.03.05

Ο Πρύτανης καθηγητής κ. Σωκράτης Κάτσικας μαζί με την Αντιπρύτανη Φοιτητικών Θεμάτων και Εξωτερικών Υποθέσεων καθηγήτρια κ. Σοφία Δασκαλοπούλου, τη δεύτερη εβδομάδα του Μαρτίου προσκάλεσαν τους εκπροσώπους- δημοσιογράφους των ΜΜΕ της Μυτιλήνης σε γεύμα εργασίας με ανοικτή ατζέντα θεμάτων που αφορούν στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Στη συνάντηση παρευρέθηκαν εκδότες, δημοσιογράφοι, ιδιοκτήτες ΜMΕ, μέσα σ' ένα ιδιαίτερα εποικοδομητικό κλίμα ανταλλαγής απόψεων, όχι μόνο για τρέχοντα αλλά και για ειδικά θέματα του Πανεπιστημίου μας και γενικότερα για θέματα που άπτονται της κοινωνίας της Λέσβου. Κυρίαρχο θέμα της συζήτησης ήταν ο εορτασμός των 20 χρόνων λειτουργίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου, οι σχετικές εορταστικές εκδηλώσεις, αναμνηστικές εκδόσεις, διαγωνισμοί κτλ που προγραμματίζονται να γίνουν καθ΄όλη τη διάρκεια του έτους.

Τα τελικά σχόλια από όλους τους παρευρισκομένους ήταν ιδιαίτερα ευμενή για την πρωτοβουλία του Πανεπιστημίου και επισημάνθηκε η αναγκαιότητα επανάληψής της.

Κορυφή Σελίδας