Ημερολόγιο Εκδηλώσεων
Καταχωρήστε Νέα Εκδήλωση
  Προηγούμενες Εκδηλώσεις

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συγκροτήθηκε σε Σώμα, στη συνεδρίαση της 4ης Δεκεμβρίου 2006, το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρείας Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Η νέα σύνθεση, η οποία είχε ομόφωνα εκλεγεί από τη Γενική Συνέλευση της Εταιρείας κατόπιν πρότασης του Πρύτανη του Ιδρύματος, αποτελείται από τους :

Ø       Καθ. Ανδρέα Τρούμπη, Πρύτανη, ως Πρόεδρο

Ø       Καθ. Νικόλαο Λίτινα, ως Αντιπρόεδρο

Ø       Σταυρούλα Λάμπου, Πολιτικό Μηχανικό, ως Διευθύνουσα Σύμβουλο

Ø       Παύλο Βογιατζή, Νομάρχη Λέσβου, ως Μέλος

Ø       Ιωάννη Καράλη, Οικονομολόγο, ως Μέλος

Ø       Επικ. Καθ. Κωνσταντίνο Λαμπρινουδάκη, ως Μέλος

Ø       Αναπλ. Καθ. Ιωάννη Σεϊμένη, ως Μέλος

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο θα συμβάλλει στον επαναπροσδιορισμό των στόχων και γενικότερα στην αναδιάρθρωση της στρατηγικής της Εταιρείας. Αξιοσημείωτη η συμμετοχή στο νέο σχήμα εξεχόντων μελών της τοπικής κοινωνίας, κου Π. Βογιατζή, Νομάρχη Λέσβου και κου Ι. Καράλη, Προέδρου Συλλόγου Φίλων του Πανεπιστημίου Αιγαίου, οι οποίοι έχουν συνδράμει ποικιλοτρόπως το Ίδρυμα και έχουν αποδείξει έμπρακτα το ενδιαφέρον τους για αυτό.

Κορυφή Σελίδας