ΝΕΑ / ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Ανάρτηση: 13 ΔΕΚ 2016

Ο Συμβουλευτικός Σταθμός του Πανεπιστημίου Αιγαίου σε συνεργασία με  Γραφείο Ψυχολόγων του Γ. Ν. Μυτιλήνης «ΒΟΣΤΑΝΕΙΟ», σας καλεί να λάβετε μέρος σε πρόγραμμα  4 συναντήσεων  διάρκειας 1 ½ ώρας που θα  ξεκινήσουν  τον Ιανουάριο του 2017, με γενικό τίτλο  «Ευαισθητοποίηση σε θέματα Ψυχολογίας» και απευθύνεται σε φοιτητές κάθε ειδικότητας.

Οι συναντήσεις θα γίνονται στην αίθουσα Γ’ στο ισόγειο του Κτιρίου Επιστημών της Θάλασσας  του Πανεπιστημίου, κάθε Παρασκευή  απόγευμα από 17.00 έως 18.30.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν ως εξής :

1η Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2017

Θέμα :Ψυχική Υγεία και Ψυχολογία.  Ψυχοθεραπευτικές  προσεγγίσεις.

2η Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2017

Θέμα:. Αυτογνωσία, Αυτοεκτίμηση, Εικόνα εαυτού

3η Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2017

Θέμα: Σχέσεις με άλλο φύλο.  Διαπροσωπική επικοινωνία.

4η Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017

Θέμα: Διαχείριση κρίσεων. Άγχος Πανικός.

Το έντυπο αυτό ενημέρωσης, συνοδεύεται από τη δήλωση  συμμετοχής, που παρακαλούμε να συμπληρώσετε και να το στείλετε εγκαίρως ως τη Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017 :

σε ηλεκτρονική μορφή στο email του Συμβουλευτικού Σταθμού symvouleutikos-stathmos-lesvou@aegean.gr με επισήμανση «Συμμετοχή στην ομάδα ευαισθητοποίησης».

Με την ολοκλήρωση των συναντήσεων θα δοθεί σχετική Βεβαίωση Συμμετοχής

Περιμένουμε τη συμμετοχή σας