ΝΕΑ / ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Ανάρτηση: 10 Απριλίου 2016

«ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ» για ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ
Κύκλος δύο (2) ανοικτών ενημερωτικών συναντήσεων διάρκειας 1 ½ ώρας . Απευθύνεται αποκλειστικά σε εργαζόμενους κάθε ειδικότητας του Πανεπιστήμιου Αιγαίου.

Το γραφείο Ψυχολόγων συνεχίζοντας την εποικοδομητική συνεργασία που ξεκίνησε κατά το σχολικό έτος 2015-2016  με το Συμβουλευτικό Σταθμό του Πανεπιστημίου Αιγαίου σας καλεί να λάβετε μέρος σε  κύκλο δύο (2) ανοικτών ενημερωτικών συναντήσεων διάρκειας 1 ½ ώρας, που θα  ξεκινήσουν  τον Απρίλιο   του  2016  με γενικό τίτλο  «Ευαισθητοποίηση σε θέματα Ψυχολογίας» και απευθύνεται αποκλειστικά σε εργαζόμενους κάθε ειδικότητας του Πανεπιστήμιου Αιγαίου Παράρτημα Μυτιλήνης.

Οι συναντήσεις θα γίνονται στο Αμφιθέατρο του κτιρίου του Τμήματος Γεωγραφίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου, ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα μετακίνησης, από 13.30  έως 15.00.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν ως εξής :

1η Παρασκευή 15 Απριλίου  2016

Θέμα :Ψυχική Υγεία, Ψυχολογία Επαγγελματίες Ψυχικής Υγείας και το έργο αυτών.

2η Παρασκευή 22 Απριλίου  2016

Θέμα: Διαχείριση κρίσεων. Άγχος Πανικός στον εργασιακό χώρο.

Το έντυπο αυτό ενημέρωσης συνοδεύεται από τη δήλωση συμμετοχής που παρακαλούμε να  συμπληρώσετε και να τη στείλετε εγκαίρως ως Τετάρτη 13 Απριλίου 2016  σε ηλεκτρονική μορφή στο email του Συμβουλευτικού Σταθμού με επισήμανση «Συμμετοχή στην ομάδα ευαισθητοποίησης για εργαζόμενους του Πανεπιστημίου».

Περιμένουμε τη συμμετοχή σας

Οι Ψυχολόγοι  Σπύρου Στέλλα Γιακουμή Ευτυχία

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ

ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ