Υποτροφίες σε πυρόπληκτους

Φορέας Παροχής               Ίδρυμα "Α. Γ. Λεβέντη"

Επίπεδο Πτυχίου               Πτυχίο

Πληροφορίες                     Η αίτηση διατίθεται από τις ιοτοσελίδες www.thetikienergeia.gr και www.leventis-scholars.org από τις αρμόδιες Δημοτικές Αρχές και από το Σύνδεσμο Υποτρόφων του Ιδρύματος Α. Γ. Λεβέντη (Ελλάδας) στη διεύθυνση Φραγκοκλησιάς 9,151 25, Μαρούσι, Αθήνα.

Σημειώσεις                        ΕΞΗΝΤΑ υποτροφίες προς φοιτητές και φοιτήτριες που οι ίδιοι και οι οικογένειες τους επλήγησαν από τις καταστροφικές πυρκαγιές το καλοκαίρι του 2007 προσφέρει η Amita Motion σε συνεργασία με το Σύνδεσμο Υποτρόφων Ιδρύματος Α.Γ. Λεβέντη (Ελλάδας).

Παροχές

Χρηματικό Ποσό                1500 ευρώ ετησίως

Απαιτούμενα

Επίπεδο Πτυχίου               Προπτυχιακούς

Δικαιολογητικά                  Η αίτηση, η οποία θα περιλαμβάνει και τους όρους που θα δεσμεύεται να τηρήσει ο υποψήφιος σε περίπτωση χορήγησης της υποτροφίας, θα πρέπει να συνοδεύεται από τα εξής δικαιολογητικά :

(ι) Βιογραφικό σημείωμα
(ιι) Βεβαίωση εντοποιότητας από τις αρμόδιες δημοτικές αρχές
(ιιι) Βεβαίωση πυροπλήκτου από τις αρμόδιες δημοτικές αρχές
(ιν) Βεβαίωση εγγραφής σε πρόγραμμα Ελληνικού Πανεπιστημίου
(ν) Υπεύθυνη δήλωση στην οποία ο υποψήφιος θα αναφέρει τυχόν υποτροφίες ή χορηγίες τις οποίες έχει ήδη λάβει.

Όλα τα ανωτέρω έγγραφα Θα πρέπει να υποβληθούν στα Ελληνικά.

Κριτήρια Επιλογής            Υποψηφιότητες μπορούν να υποβάλουν φοιτητές και φοιτήτριες που φοιτούν σε ελληνικά πανεπιστήμια (ΑΕΙ-ΑΤΕΙ), ανεξαρτήτως κλάδου και έτους, και που έχουν εντοπιότητα στις περιοχές των νομών που επλήγησαν από τις πυρκαγιές Ηλεία, Αιγιαλεία, Εύβοια, Αρκαδία, Μεσσηνία

Λήξη Υποβολής Αιτήσεων                                                                      12/12/2007

Κορυφή Σελίδας